Get our newsletters

Count the Shamrocks Winners

Posted

The following winners have been announced for the 2020 Count the Shamrocks Contest. Winners should contact the sponsoring business to receive their awards.

Cut to Perfection - $20 gift card- Linda Hahn, Lansdale Winery – Wine tasting - Courtney Holloway, Glencairn Museum – 2 tickets admission- Barbara Blenheim, WDVR – DJ for an Hour- Janine Lahr (Sierra), Picture Perfect – gift card- Sandy Armitage, Manoff Market Gardens and Cidery – gift basket- Mary Jane Clemens, Colt’s Sports Collectibles - $20 gift certificate-David Hufnagle, Lighthouse Galleries – 3- $20 gift certificates- Christine Schroeder, Peddler’s Village – 2-$15 gift certificates to restaurants- Theresia Quintrell & Michele Belier, GI Juice – Free lunch- Ruth Brooks, Little’s John Deere - $25 gift certificate- John McSorley Music Mountain Theatre – 4 tickets to Children’s Theater- Susan Bunkin, Bergin’s Chocolates – (2 gifts) one-pound box of butter creams or assorted chocolates-Claire Aubourg & Susan Aneskewich Class-Harlan Real Estate – cheese cutting board- Brenda Kessler, Doylestown Historical Society – History book-Todd Zuber, Discover Doylestown – Gardening gloves-Irene Leonardi, Henning’s Trains - $20 gift certificate-Rich Baringer, Washington House/Sellersville Theater - $35 gift certificate- Reni Szykowski, Lace Silhouettes - $20 gift certificate- Trish Croyle, Cotton Company - $20 gift certificate- Janice Kistner Signatures - $20 gift certificate- Kathy Lopas, Village Outfitters - $20 gift certificate- Rich Baringer, Sunflowers – 4 gifts - $20 gift certificates- Nancy Evers, Jessica Beauseigneur, Benita Mandel, & Mary Ann French, Basil Bandwagon Natural Market Gift Card $50 - Irma Fuhr.

The following readers entered the contest and had the correct pages for identification.

Allentown-Linda Hahn;

Bedminster-Cheryl Duffy, Frank Lang, Karen Armenti, Linda Spiegel,

Blooming Glen-Rich Baringer,

Buckingham- Jacob Goerner, Kathy Lopas, Keith Balderston, Louise Matt, Mike Goerner, Miles Gombosi, Susan Balderston, Terry Colbert, Theresa Sheehan, Tom McGowan Jr;

Carversville- John Arrain;

Chalfont-Barbara Blenheim, George Wozar, Joe Preston, Mark Barr, Mary Jane Clemens, Nadine Stein, Scott Fischer;

Coopersburg- Arianne Elinich;

Doylestown- Bryn-Erin Kerr, Tina Goerner, Celia Sharp, Claire Aubourg, Rosemary Carr, Craig Batten, Dottie Anthes, Elaine Fernandes, Gavin Schieber, Jessica Beauseigneur, Jim Wentzel, John Forbes, Judith Rumsey, Karen Stimac, Kathleen Jefferson, Lane Ries, Linda Greenwood, Linda Smith, Lisa Krol, Loretta Wysocki, Lynne Hardcastle, Marianne Kuleba, Nancy Evers, Nancy Polin, Peter Sperry, Robert Wysocki, Ruth Brooks, Sharon Bishop, Shirley Ament, Susan Lomker, Tana Wentzel, Thomas McGowan Sr., Tina Patton, Virginia Young, Sara Jane Zeek, Jack Stimac, Nancy Miller, Dublin-Mary Lou Barlieb, Skip Smith,

Durham- Beverley Souders,

Easton- Susan Aneskewich;

Erwinna- Liane Posey;

Feasterville- Hilda Guay;

Ferndale-Ron Raz;

Fountainville-Marcia Reinheimer;

Hatboro- Christine Schroeder;

Hatfield-Carol Rutkowsky;

Hilltown- Cindy Gery, Helen Betz, Roman Zegler;

Holicong- Debbi Thompson;

Holland- Gary Plefka;

Hopewell-Marlene Freeman;

Huntingdon Valley-Nancy Stephenson;

Jamison -Barbara Schmidt, Gail Silverman, George Schmidt, Mike Durkin;

Kintnersville- Colleen Donnelly;

Lahaska-Becky Larsen;

Lambertville-Barbara Rose, Bill Allen, Deb Kilmer, Diane Gaspari, Ed Gaspari, Helga Jung, Irene Leonardi, Irma Fuhr, Jackie Fisher, Janice Nemeth, Karen Tarricone, Laura Castree, Linda Santini, Linda Thomas, Vanessa Talley;

Lansdale- Charlotte Campbell, Kathleen Signore;

Lawrenceville-Helen Trpisovsky; Mechanicsville-Gail Nicolini;

Morrisville- Jim Fee;

New Britain-Karen Kofmehl, Vickie Bumbarger;

New Hope-Alma McQuaid, Amber Frederick, Brenda Danner, Brenda Taylor, Dolores Kresge, George Colantunono, Helen Mohn, Idalean Hasenauer, Joanne Baskin, Joyce McBride, Karen Jenei, Kathi Dillon, Kathleen Ronning, Kathy Feehan, Larry Weikel, Mary Cosdon, Mary Reichert, Matthew McKernan, Maureen Luce, Nancy Messick, Nancy Shill, Robert McBride, Sandy Armitage, Scott Drake, Shirley Coryell, Todd Zuber, Veronica Gardner, William McBride;

Newtown-Carol Marie Gorka, Connie Salvadore, Joseph Gorka, Suzanne Ecker;

Ottsville- Dolly Rutherford, Terry Keogh, Evelyn Bryan, John Hyrsl, Sue Stenken;

Perkasie- Amy Pressler, Cindy Bibic, Diane Getty, Freda Schopfer, Karen Winston, Marcy Fisher-Hayes, Michele Blood, Tab Holloway, Hildegard Brennan;

Pineville-Carole Borneman;

Pipersville- Dorthy Sahie, Marie Sabath, Nadine Reinhardt, Pat Dyckes, Susan Bunkin, Robert J. Kuhn;

Plumsteadville- Gregory Closs, Pat James, Barbara Histand, Jennifer Godown;

Quakertown- Brenda Kessler, Frank Fie, Karen Rossi, Linda Lynn, Mike Watkins, Nancie Boyce, Rudy Fulginiti, Sandi Wilsey, Sofia Neamand, Stella Mindler, Theresia Quintrell, Tony Rossi, Cindy Vaughan;

Revere- Arlene Freeh;

Richlandtown- Marianne Yocum;

Riegelsville- Wendy Cain;

Ringoes-Christine Beninati, Keith Kaufman, Michele Belier;

Sellersville- Barbara Hufnagle, David Hufnagle, Ellen Bruch, Vince Caprelli;

Sergeantsville- Mike Peppe;

Solebury- Brenda Maxfield, John Szykowski, Patsy Tinsman, Reni Szykowski, Robert Hisiger;

Souderton-Karen Kingsbury, Sandra Roberts;

Southampton-Diane Bachman, Tom Herr;

Springtown- Sara Mindler;

Stanton-Ruth Crommelin;

Telford- John A Taylor;

Upper Black Eddy- Beatrice Schmock, Cindi Sathra, Joan Carter, Susan Rhoades;

Warminster-Benita Mandel, Bob Macheski, Brian McGowan, Dot Anderson, Elaine Craft, Everette Robertson, Fay Macheski, John McSorley, Mary Lee Friesz, Ruth Eynon;

Warrington-Charlie Doneson, Debbie Mumbauer, Joy Doneson, Lori Doneson, Louis Amico, Marguerite Golden-Victor, Mary Brandt, Michael Dempsey, Michael Doneson, Tony Volpe, Grace Pena;

Warwick- Diane Baker;

West Amwell- Donna Zambella;

Wycombe- Debbie Smith;

Yardley- John Wright, Rosemarie Quaranta, Stephanie Ripka, Susan Rose;

No Town -Amy Estrada, Barbara McIntyre, Barbara Miedel, Bill Lahr, Bill Thode, Cathy Schlager, Charlie Glessing, Cindy Hendricks, Courtney Holloway, David Wambold, Ellery Brown, Flora Soto, Gerri Chaudrue, Janet Lisa, Janice Kistner, Janine Lahr (Sierra), Joan De Tuccio, Joan Maguire, Joan Newfield, Joan Will, Joanne Cummings, Joe Smidts , Judi Reiss, Judy Hohmann, Julie Palladino, Kathleen Maclean, Kathy Billetdoux, Larry Giachetti, Leslie Calnon, Linda Feinberg, Lois Gardner, Loretta Shigo, Maddy Brown, Marc Turco, Mary Ann French, Mike Chaudrue, Nancy Decker, Paul Cain, Paul Cosdon, R. Linton, Ray Kistner, Robert Williams, Ron Carter, Sue Eveland, Tim Jost, Tobi Timko, Tom Tinsman, Trish Croyle, Vickie Shea, Michelle Guay, Mike Raterman, Pat Boyle.


X